23 Oct

Joburi full-time Android Developer

Clever TechBucurești, Municipiul București, România

NOTA: Acest anunt a expirat sau nu mai este relevant.

Descrierea jobului

Job brief

Cautam developer Android pasionat de tehnologiile mobile, dornic sa invete lucruri noi si care sa isi doreasca sa impinga la limita tehnologia mobila. Va lucra impreuna cu o echipa de ingineri talentati pentru a gasi solutii practice si implementari state-of-the-art. E necesara capacitatea de a putea livra la timp si in conditii critice produse folosite pe scara larga (aplicatii de comanda taxi, navigatie, etc)

Responsabilitati

Designul si crearea de aplicatii pentru platforma Android
Bug fixing, dezvoltari de feature-uri noi la aplicatii existente (aplicatii de comanda taxi, aplicatia de preluare de comenzi pentru soferii de taxi, aplicatii whitelabel pentru diverse companii, etc)
Testarea aplicatiilor (cazuri limita, usability, robustete)
Colaborare buna cu restul echipei (design, server, marketing)

Cerinte

Cunostinte solide de Java si Android
Cunostinte solide de TCP si raw sockets
Cunostinte solide de arhitectura Android (application lifecycle, services, layout-uri)
Cunostinte de grafica si layouts pe Android
Experienta cu webservices pe Android
Cunostinte de JSON, XML
Lucrul cu API-uri de geolocalizare (geolocation, reversed geolocation)
Lucrul cu third-party libraries & APIs
2+ years of Android development
Cunostintele de programare si pentru alte platforme mobile sunt un plus (e.g. iOS, Windows Phone)
Alte aplicatii create / publicate sunt un plus

Candidatul perfect ar trebui sa inteleaga conceptul de startup, sa satisfaca mare parte din cerintele de mai sus si sa aiba o puternica motivatie personala de a se perfectiona si de a se implica in crearea unor produse inovatoare.

Candidații interesați pot trimite un CV la adresa de email: office@clevertaxi.com

Categoriile joburilor: IT - Software - Programare - Design. Tipurile job-urilor: Joburi full-time.

Aplica la acest job